ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

A-Z hubnutí

Registrace

Pole označená hvězdičkou (*) jsou povinná.
Jméno *
Uživatelské jméno *
Heslo *
Ověřit heslo *
E-mail *
Ověřit email *

TOP 10 nejlepších a 10 nejhorších druhů potravin pro vaši dietu a hubnutí

Nejčtenější
top 10 potravin

Zjistěte, které potraviny byste měli používat při hubnutí a kterým byste se měli naopak obloukem vyhnout. 

Hubnutí je komplexní proces, který vyžaduje správné rozhodnutí v oblasti stravy. Některé potraviny mohou podpořit váš metabolismus a zvýšit pocit sytosti, zatímco jiné mohou přispět k nárůstu tělesné hmotnosti a zhoršit vaše zdraví.

 

V tomto článku se podíváme na deset nejlepších a deset nejhorších potravin pro hubnutí a vysvětlíme, proč jsou tak dobré, nebo tak špatné.

 

Deset nejlepších potravin pro hubnutí:

 1. Celozrnné obiloviny: Oves, hnědá rýže, quinoa, celozrnný chléb, pohanka jsou bohaté na vlákninu, která pomáhá udržovat pocit sytosti a podporuje zdraví střev.
 2. Luštěniny: Čočka, cizrna, fazole, hrách, sója jsou bohaté na bílkoviny a vlákninu, které pomáhají udržovat pocit sytosti a podporují zdraví střev.
 3. Bílkoviny: Kuřecí prsa, vejce, tofu, řecký jogurt, losos, sardinky, krůtí maso, tvaroh, tempeh, cottage cheese jsou vynikajícími zdroji bílkovin, které pomáhají budovat svalovou hmotu a zvyšují pocit sytosti.
 4. Zelenina: Brokolice, špenát, zelí, mrkev, rajčata, paprika, cuketa, celer, řepa, salát jsou nízkokalorické, ale bohaté na vitamíny, minerály a vlákninu, které jsou důležité pro celkové zdraví a pomáhají udržovat pocit sytosti.
 5. Ovoce: Jablka, hrušky, citrusy, bobule, banány, kiwi, meloun, broskev, hrozny, avokádo jsou bohaté na vlákninu a obsahují přirozené cukry, které mohou pomoci uspokojit touhu po sladkém, aniž byste přijímali příliš mnoho kalorií.
 6. Zdravé tuky: Avokádo, ořechy, semínka, ryby bohaté na omega-3 mastné kyseliny (jako losos a makrela), olivový olej jsou zdrojem zdravých tuků, které podporují zdraví srdce a mohou pomoci regulovat chuť k jídlu.
 7. Mléčné výrobky: Řecký jogurt, cottage cheese, tvaroh, mléko, sýr jsou bohaté na bílkoviny a vápník, které podporují zdraví kostí a pomáhají udržovat pocit sytosti.
 8. Ořechy a semínka: Mandlové ořechy, vlašské ořechy, lněná semínka, chia semínka, dýňová semínka jsou bohaté na zdravé tuky a vlákninu, které podporují zdraví srdce a pomáhají udržovat pocit sytosti.
 9. Maso s nízkým obsahem tuku: Kuřecí prsa, krůtí maso, hovězí maso, vepřové maso, ryby jsou bohaté na bílkoviny, které pomáhají budovat svalovou hmotu a zvyšují pocit sytosti.
 10. Nízkokalorické nápoje: Voda, zelený čaj, černý čaj, káva, bylinné čaje jsou nízké na kalorie a mohou pomoci udržovat hydrataci a podporovat pocit sytosti.

 


Deset nejhorších potravin pro hubnutí:

 1. Cukrovinky a sladkosti: Cukrovinky, koláče, sušenky, čokoláda, bonbony, zmrzlina, džemy, sladké pečivo jsou plné cukru a prázdných kalorií, které mohou vést k nárůstu tělesné hmotnosti.
 2. Slazené nápoje: Sodovky, energetické nápoje, slazené čaje, ovocné šťávy s přidaným cukrem, slazené mléčné nápoje, alkoholické koktejly obsahují velké množství cukru a mohou způsobit nárůst tělesné hmotnosti.
 3. Rafinované obiloviny: Bílý chléb, těstoviny, rýže, cereálie s vysokým obsahem cukru, pečivo, sušenky jsou rafinované obiloviny, které prošly procesem, při kterém byly odstraněny většina vlákniny a živin.
 4. Trans tuky: Polotovary, rychlé občerstvení, pečené výrobky, margarín, některé druhy čipsů obsahují trans tuky, které jsou spojenys mnoha zdravotními problémy, včetně obezity.
 5. Alkohol: Pivo, sladké víno, likéry, koktejly s vysokým obsahem cukru, alkoholické nápoje s vysokým obsahem kalorií jsou vysoké na kalorie a nízké na živiny. Navíc může podněcovat chuť k jídlu a vést k přejídání.
 6. Rychlé občerstvení: Hamburger, pizza, hot dog, smažené kuře, smažené brambory jsou vysoké na kalorie, tuky a sodík, což může vést k nárůstu tělesné hmotnosti a zdravotním problémům.
 7. Zpracované maso: Salámy, klobásy, paštiky, hot dogy, konzervované maso jsou vysoké na sodík a často obsahují konzervační látky, které mohou zvýšit riziko zdravotních problémů.
 8. Vysoko kalorické omáčky a dresinky: Majonéza, kečup, sladké a mastné dresinky, sladké a slané omáčky mohou přidat mnoho kalorií k jinak zdravým potravinám.
 9. Slané snacky: Čipsy, krekr, popcorn, slané ořechy, sušenky jsou vysoké na sodík a kalorie, což může vést k nárůstu tělesné hmotnosti.
 10. Vysoko kalorické mléčné výrobky: Plnotučné mléko, smetana, plnotučné sýry, zmrzlina jsou vysoké na kalorie a mohou přispět k nárůstu tělesné hmotnosti.

 


Závěr

Pamatujte, že neexistuje žádná kouzelná potravina nebo dieta pro hubnutí. Klíčem je vyvážená strava, pravidelné cvičení a zdravý životní styl. Vyhněte se potravinám, které jsou vysoké na cukr a prázdné kalorie, a místo toho se zaměřte na potraviny, které jsou bohaté na vlákninu, bílkoviny a zdravé tuky. A nezapomeňte, že je důležité konzultovat jakékoliv změny ve vaší stravě s odborníkem na výživu nebo lékařem.

Uživatelské recenze

Pro tuto položku neexistují žádné uživatelské recenze
Máte již účet? Je potřeba se nejprve přihlásit.
Hodnocení (čím více tím lépe)
Užitečná informace (rada)
Srozumitelnost obsahu
Komentář

Vibromasážní stroj na hubnutí

Gymnastický posilovací míč

Multifunkční aerobic step

Zdravé potraviny vhodné pro hubnutí a udržení váhy