ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

A-Z hubnutí

Registrace

Pole označená hvězdičkou (*) jsou povinná.
Jméno *
Uživatelské jméno *
Heslo *
Ověřit heslo *
E-mail *
Ověřit email *

Jak mohou mobilní aplikace pomoci s hubnutím

Nejčtenější
aplikace v mobilu

Kromě klasických metod, jako jsou dieta a cvičení, mnoho lidí využívá moderní technologie, jako jsou mobilní aplikace, které jim pomáhají sledovat a dosahovat svých cílů. 

V dnešní době se stále více lidí snaží zlepšit své zdraví a kondici
a jedním z nejčastějších cílů je snaha zhubnout.
V tomto článku si prohlédneme některé z nejpopulárnějších aplikací pro hubnutí a prozkoumáme, jak mohou pomoci při dosahování cílů.

Na výběr budete mít ze zahraničních aplikací nebo i z těch, co jsou v českém jazyce.

 

MyFitnessPal

MyFitnessPal je jednou z nejpopulárnějších aplikací pro hubnutí a zdravý životní styl. Jeho hlavní funkcí je sledování kalorií, které uživatelé konzumují během dne. Aplikace obsahuje rozsáhlou databázi potravin, takže uživatelé mohou snadno najít a sledovat kalorickou hodnotu svých jídel a nápojů. Aplikace také umožňuje uživatelům sledovat svůj příjem makroživin, jako jsou bílkoviny, sacharidy a tuky. MyFitnessPal rovněž poskytuje užitečné funkce, jako jsou cvičební plány, monitorování váhy a sledování pokroku.

 

Fitbit

Fitbit je populární aplikace pro sledování fyzické aktivity, která umožňuje uživatelům monitorovat svůj denní pohyb a cvičení. Aplikace sleduje počet kroků, ušlou vzdálenost, spálené kalorie a další údaje o aktivitě. Uživatelé mohou také použít Fitbit k monitorování svého spánku, aby mohli zlepšit své zdraví a kondici. Aplikace Fitbit rovněž umožňuje uživatelům vytvářet cíle a sledovat svůj pokrok.

 

Noom

Noom je aplikace, která kombinuje sledování kalorií s osobním tréninkem a koučinkem. Aplikace používá psychologické a behaviorální techniky, aby pomohla uživatelům zlepšit své zdraví a dosáhnout svých cílů. Noom umožňuje uživatelům sledovat své jídlo, cvičení a váhu a poskytuje také interaktivní lekce a podporu od skupiny podobně smýšlejících lidí.

 

Lose It!

Lose It! je další populární aplikace pro sledování kalorií a cvičení. Ovládání aplikaci je snadé a intuitivní, a to díky rozsáhlé databázi potravin, která obsahuje více než 7 milionů jídel a nápojů. Uživatelé mohou také vytvářet vlastní jídla a recepty a sledovat svůj příjem makroživin. Aplikace Lose It! také nabízí užitečné funkce, jako jsou cvičební plány, sledování pokroku a připojení k jiným aplikacím a zařízením, jako jsou běžecké hodinky nebo chytré váhy.

Jednou z největších výhod mobilních aplikací pro hubnutí je, že uživatelé mohou mít své cíle a sledování svého pokroku kdykoliv a kdekoli s sebou. To znamená, že mohou snadno a rychle zaznamenat svůj příjem potravin a cvičení, aniž by museli zapisovat všechno do deníku. Navíc některé aplikace, jako je Noom, nabízejí podporu a koučink od profesionálních trenérů a psychologů, což může být pro mnoho lidí velkou pomocí při dosahování cílů.

 

MyPlate

Další zajímavou aplikací pro hubnutí je například aplikace MyPlate od společnosti Livestrong.com. Tato aplikace nabízí podobné funkce jako aplikace MyFitnessPal, jako je sledování kalorií a makroživin, ale také obsahuje rozsáhlou databázi cvičení a tréninkových plánů. Uživatelé mohou vytvořit svůj vlastní tréninkový plán nebo využít předdefinované tréninkové plány v aplikaci. Aplikace MyPlate také poskytuje užitečné funkce, jako jsou tipy na zdravé jídlo a recepty, a umožňuje uživatelům sledovat svůj pokrok pomocí grafů a statistik.

 

Weight Watchers

Další populární aplikací je například aplikace Weight Watchers, která kombinuje sledování kalorií a makroživin s vlastním systémem bodů. Uživatelé dostávají denní limit bodů, které mohou použít na jídlo a nápoje, a aplikace poskytuje podrobný seznam potravin a jejich bodové hodnoty. Aplikace Weight Watchers také nabízí podporu od skupiny podobně smýšlejících lidí a profesionální koučink.


  

Aplikace v češtině

  
Existují i aplikace pro hubnutí, které jsou k dispozici v češtině.

Zde je několik příkladů:

 

Kalorické tabulky

Tato aplikace obsahuje rozsáhlou databázi potravin s kalorickou hodnotou, kterou můžete použít k sledování svého příjmu kalorií. Aplikace umožňuje vytvářet vlastní seznam oblíbených potravin a ukládat denní příjem kalorií.


Fitnesska

Tato aplikace nabízí tréninkové plány a cvičení, které lze provádět doma bez nutnosti návštěvy posilovny. Aplikace obsahuje také informace o správné výživě a kalorických požadavcích.


Jídelníček

Tato aplikace umožňuje uživatelům vytvářet své vlastní jídelníčky a sledovat svůj příjem kalorií a makroživin. Aplikace také obsahuje recepty a nápady na zdravé jídlo.


Kalorie+

Tato aplikace umožňuje uživatelům sledovat svůj denní příjem kalorií a makroživin a poskytuje také informace o výživě a cvičení. Aplikace obsahuje rozsáhlou databázi potravin s kalorickou hodnotou a umožňuje uživatelům přidávat své vlastní jídla.


NUTRI

Tato aplikace nabízí podrobné informace o výživě a zdraví, včetně kalorických požadavků, makroživin, vitamínů a minerálů. Aplikace umožňuje uživatelům sledovat svůj příjem potravin a poskytuje také informace o fyzické aktivitě.

Fitatu

Tato aplikace umožňuje uživatelům sledovat svůj denní příjem kalorií a makroživin a poskytuje také cvičební plány. Fitatu obsahuje rozsáhlou databázi potravin a umožňuje uživatelům vytvářet své vlastní jídla a recepty.


YAZIO

Tato aplikace obsahuje kalorické tabulky a umožňuje uživatelům sledovat svůj příjem kalorií, makroživin a mikroživin. YAZIO také nabízí cvičební plány a podporu od profesionálních trenérů.


Chudnito

Tato aplikace umožňuje uživatelům vytvářet své vlastní jídelníčky a sledovat svůj denní příjem kalorií a makroživin. Chudnito také obsahuje informace o výživě a cvičení.


Zdravý jídelníček

Tato aplikace nabízí zdravé recepty a jídelníčky pro hubnutí a zdravý životní styl. Uživatelé mohou vybrat recepty podle svých potřeb a sledovat svůj denní příjem kalorií.


Fooddocs

Tato aplikace umožňuje uživatelům sledovat svůj příjem potravin a poskytuje informace o výživě a zdraví. Fooddocs také umožňuje uživatelům vytvářet své vlastní jídla a recepty a poskytuje tipy na zdravé stravování.

 

Kde mobilní aplikace získáte

Většina mobilních aplikací pro hubnutí je k dispozici ke stažení zdarma nebo za malý poplatek v aplikacích App Store (pro iOS) nebo Google Play (pro Android).

Pro stažení aplikace stačí otevřít App Store nebo Google Play, vyhledat aplikaci, kterou chcete stáhnout, a kliknout na tlačítko "Stáhnout" nebo "Instalovat". V některých případech se může vyžadovat registrace nebo vytvoření účtu.

Při výběru aplikace je důležité přečíst si recenze a hodnocení od ostatních uživatelů, abyste měli představu o tom, jak dobře aplikace funguje a zda splňuje vaše potřeby.

Většina aplikací pro hubnutí nabízí také možnost upgradu na prémiovou verzi, která nabízí další funkce a vylepšení. Nicméně základní funkce pro sledování jídla a cvičení jsou většinou k dispozici zdarma.

Je důležité si uvědomit, že mobilní aplikace mohou být užitečným nástrojem pro hubnutí, ale nemohou nahradit zdravou výživu a pravidelnou fyzickou aktivitu. Je důležité najít aplikaci, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám a cílům a používat ji jako součást zdravého životního stylu.

 

Závěr

Samozřejmě, mobilní aplikace pro hubnutí nejsou zázračným řešením a nemohou nahradit zdravou výživu a pravidelné cvičení. Nicméně, mohou být užitečným nástrojem pro ty, kteří chtějí sledovat svůj pokrok a zlepšit své zdraví. Důležité je najít aplikaci, která vyhovuje vašim potřebám a cílům, a pravidelně ji používat jako součást svého zdravého životního stylu.

Vzhledem k tomu, že většina lidí má své mobilní telefony neustále u sebe, je snadné a rychlé použít mobilní aplikaci pro sledování svého zdraví a kondice. Takže pokud hledáte jednoduchý a efektivní způsob, jak sledovat svůj příjem potravin a cvičení a dosáhnout svých cílů, mobilní aplikace pro hubnutí mohou být tím správným řešením pro vás.

 

 

 

Uživatelské recenze

Pro tuto položku neexistují žádné uživatelské recenze
Máte již účet? Je potřeba se nejprve přihlásit.
Hodnocení (čím více tím lépe)
Užitečná informace (rada)
Srozumitelnost obsahu
Komentář

Vibromasážní stroj na hubnutí

Gymnastický posilovací míč

Multifunkční aerobic step

Zdravé potraviny vhodné pro hubnutí a udržení váhy