ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

A-Z hubnutí

Registrace

Pole označená hvězdičkou (*) jsou povinná.
Jméno *
Uživatelské jméno *
Heslo *
Ověřit heslo *
E-mail *
Ověřit email *

Nadváha a její možné důsledky

Nejčtenější
nemoc

Nadváha a obezita jsou spojeny s řadou zdravotních problémů a mohou zvýšit riziko několika onemocnění

Například:

Kardiovaskulární choroby: Nadváha a obezita mohou zvýšit riziko srdečních chorob, jako jsou srdeční infarkt, mrtvice, vysoký krevní tlak a angina pectoris.

Diabetes: Lidé s nadváhou mají větší riziko vzniku diabetu typu 2, který může vést k dalším zdravotním komplikacím, jako je například slepota, amputace končetin nebo poškození ledvin.

Nemoci dýchacího ústrojí: Nadváha a obezita mohou zvýšit riziko vzniku některých nemocí dýchacího ústrojí, jako je například spánková apnoe, astma nebo chronická obstrukční plicní nemoc (COPD).

Rakovina: Podle výzkumů může být obezita spojena s vyšším rizikem některých druhů rakoviny, jako je rakovina prsu, dělohy, tlustého střeva a slinivky břišní.

Nemoci kloubů: Nadváha a obezita mohou zvýšit riziko vzniku nemocí kloubů, jako je například artritida a bolesti zad.

Nadváha může vést k gastrointestinálním problémům, jako jsou například gastroezofageální refluxní nemoc (GERD) nebo zánět slinivky břišní.
Ztráta váhy může pomoci snížit riziko vzniku těchto a dalších zdravotních problémů spojených s nadváhou a obezitou. Pokud máte zájem o hubnutí, měli byste se poradit s odborníkem na výživu nebo lékařem, aby vám mohli doporučit nejlepší způsob, jak dosáhnout vašich cílů.

Kromě těchto nejčastějších zdravotních problémů může nadváha a obezita také způsobit další komplikace, jako jsou například žlučové kameny, onemocnění ledvin a problémy s plodností u žen i mužů.

Navíc může mít nadváha negativní vliv na psychické zdraví. Lidé s nadváhou a obezitou mají často nízké sebevědomí a mohou se cítit depresivně a izolovaně. Také se mohou setkat s diskriminací a stigmatizací kvůli své váze.

Proto je důležité brát v úvahu všechny tyto faktory a přistupovat ke zdraví a hubnutí zodpovědně. Kromě toho mohou být změny stravovacích návyků a zvýšení fyzické aktivity užitečné pro zlepšení celkového zdraví a snížení rizika mnoha zdravotních problémů.
 
 

 

Uživatelské recenze

Pro tuto položku neexistují žádné uživatelské recenze
Máte již účet? Je potřeba se nejprve přihlásit.
Hodnocení (čím více tím lépe)
Užitečná informace (rada)
Srozumitelnost obsahu
Komentář

Vibromasážní stroj na hubnutí

Gymnastický posilovací míč

Multifunkční aerobic step

Zdravé potraviny vhodné pro hubnutí a udržení váhy