ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

A-Z hubnutí

Registrace

Pole označená hvězdičkou (*) jsou povinná.
Jméno *
Uživatelské jméno *
Heslo *
Ověřit heslo *
E-mail *
Ověřit email *

10 + 5 zázračných potravin, které podporují spalování tuků

Nejčtenější
spalování tuků

Při snaze zhubnout je klíčové najít zdravý a udržitelný způsob, jak podpořit spalování tuků. Existuje mnoho potravin, které mají schopnost zrychlit metabolismus, snížit chuť k jídlu a poskytovat dlouhotrvající pocit sytosti.

Tyto "zázračné" potraviny mohou být cenným pomocníkem při dosahování vašich cílů ve zdravém hubnutí.

1. Avokádo

Avokádo je bohaté na zdravé tuky, vlákninu a vitamíny. Obsahuje také látky, které podporují pocit sytosti. Můžete si ho přidat do salátů, sendvičů nebo ho zkombinovat se snídaní jako náhradu za máslo nebo margarín.


2. Zelený čaj

Zelený čaj obsahuje katechiny, které zvyšují termogenezi (proces spalování tuků) v těle. Můžete ho pít jako náhražku za sladké nápoje nebo si připravit čajový nápoj s citronem a medem.


3. Celozrnné potraviny

Celozrnné potraviny, jako jsou ovesné vločky, hnědá rýže nebo celozrnný chléb, jsou bohaté na vlákninu a pomáhají udržovat stabilní hladinu cukru v krvi. To znamená, že se budete cítit sytí déle a nebudete mít takovou chuť k přejídání se.


4. Horké papričky

Pálivé papričky obsahují látku nazývanou kapsaicin, která může zvýšit metabolismus a spalování kalorií. Můžete si je přidat do různých jídel nebo je použít jako koření při vaření.


5. Losos

Losos je výborným zdrojem omega-3 mastných kyselin, které mohou pomoci při spalování tuků a snižování zánětů v těle. Můžete si ho připravit na grilu, pečený nebo vařený na páře.


6. Zelenina s vysokým obsahem vlákniny

Zelenina jako brokolice, špenát, cuketa a listová zelenina jsou bohaté na vlákninu, což podporuje pocit sytosti a pomáhá udržovat stálou hladinu cukru v krvi. Můžete si je přidávat do salátů, připravovat jako přílohu nebo je používat ve svých oblíbených receptech.

 

7. Jablečný ocet

Jablečný ocet má schopnost zvýšit pocit sytosti, snížit chuť k jídlu a stabilizovat hladinu cukru v krvi. Můžete si ho přidávat do salátových dresinků nebo si připravit osvěžující nápoj s vodou a citronem.


8. Chia semínka

Chia semínka jsou bohatá na vlákninu, omega-3 mastné kyseliny a proteiny. Absorbují velké množství vody a pomáhají tak prodloužit pocit sytosti. Můžete si je přidávat do jogurtu, smoothies nebo je používat jako náhradu za vejce při pečení.


9. Grapefruity

Grapefruit obsahuje enzymy, které podporují spalování tuků a snižují chuť k jídlu. Můžete si ho přidávat do ovocných salátů, dělat z něj šťávu nebo si ho jednoduše sníst jako osvěžující přílohu.


10. Zázvor

Zázvor má termogenní účinky, což znamená, že zvyšuje tepovou frekvenci a tím i spalování kalorií. Můžete si ho přidávat do čajů, smoothies nebo ho používat při vaření a pečení.

 

 

Dalšími zázračnými potravinami, které podporují spalování tuků, jsou:

Celer

Celer obsahuje velmi málo kalorií a zároveň ho trávíte déle, což znamená, že spálíte více kalorií při jeho trávení. Můžete ho konzumovat syrový jako přílohu k dipu nebo ho přidávat do šťáv a smoothies.


Bobule a ovoce s vysokým obsahem antioxidantů

Borůvky, maliny, brusinky a další bobule jsou bohaté na antioxidanty, které podporují spalování tuků a zdraví metabolismu. Také jsou bohaté na vlákninu a pomáhají udržovat stálou hladinu cukru v krvi. Přidejte si je do cereálií, jogurtů nebo si je samotné vychutnejte jako zdravou svačinu.


Brokolice

Brokolice je zelenina s nízkým obsahem kalorií, bohatá na vlákninu a vitamíny. Obsahuje také látku indol-3-karbinol, která pomáhá regulovat hladinu estrogenu v těle a podporuje spalování tuků. Přidejte si brokolici do salátů, polévek nebo ji můžete vařit jako přílohu.


Hrušky

Hrušky jsou ovocem s vysokým obsahem vlákniny, která podporuje trávení a pocit sytosti. Obsahují také látku pektin, která pomáhá omezit tukové buňky. Hrušky si můžete přidat do cereálií, smoothies nebo je jíst samotné jako osvěžující svačinu.


Jogurt

Jogurt obsahuje probiotika, která podporují zdravou střevní mikroflóru a zlepšují trávení. Můžete si vybrat variantu s nižším obsahem tuku nebo se rozhodnout pro řecký jogurt, který je bohatý na bílkoviny. Přidejte si do jogurtu čerstvé ovoce nebo ořechy pro zvýšení výživové hodnoty.


Při zařazování těchto potravin do svého jídelníčku je důležité dodržovat vyváženou stravu a dbát na správné porce. Nezapomínejte také na dostatečný příjem vody a pravidelnou fyzickou aktivitu, která je nezbytná pro úspěšné hubnutí.

Zázračné potraviny samy o sobě nebudou stačit k dosažení cíle, ale jako součást zdravého jídelníčku a životního stylu mohou být skvělou podporou při spalování tuků a dosahování ideální váhy. Dopřejte svému tělu tyto potraviny a uvidíte pozitivní změny, které se projeví nejen ve vaší váze, ale také ve vašem celkovém zdraví.

Uživatelské recenze

Pro tuto položku neexistují žádné uživatelské recenze
Máte již účet? Je potřeba se nejprve přihlásit.
Hodnocení (čím více tím lépe)
Užitečná informace (rada)
Srozumitelnost obsahu
Komentář

Vibromasážní stroj na hubnutí

Gymnastický posilovací míč

Multifunkční aerobic step

Zdravé potraviny vhodné pro hubnutí a udržení váhy