ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

A-Z hubnutí

Registrace

Pole označená hvězdičkou (*) jsou povinná.
Jméno *
Uživatelské jméno *
Heslo *
Ověřit heslo *
E-mail *
Ověřit email *

Boj se zácpou

Nejčtenější
zacpa

Zácpa je velmi častý zdravotní problém, který se vyskytuje nejčastěji u žen, u starších lidí nad 60 let a většiny těch, co drží různé druhy diet. Přidáním většího množství vlákniny, se však můžete jednoduše zácpy zbavit.

Pokud vás trápí zácpa, zkuste to s psylliem a vyřešíte tím ještě i další problémy

Vláknina je více než jen podpora dobrého zažívání -  je také důležitá pro dodání nezbytných živin do celého těla. Samozřejmě nejlépe získáme vlákninu z naší stravy pomocí celých zrn, ovoce a zeleniny. Ale co když se vám nepodaří denně spořádat dostatečné množství jídel obohacených o vlákninu? V tomto případě zajisté sáhnete po některých komerčních doplňcích stravy, které ale obsahují umělé zvýrazňovače chuti, barviva a konzervanty. Proč bychom tedy měli přijímat chemicky zpracované výrobky? Nejlepší vlákninové doplňky jsou ty přírodní a 100% čisté. Psylliové slupky jsou perfektním a přirozeným způsobem, jak pravidelně zvýšit příjem vlákniny.  Na rozdíl od mnoha komerčních laxativ není psyllium návykové.

 

 

Nyní si představíme několik pozitivních účinku na zdraví Psyllia

Bojovník se zácpou

Zdravotní přínosy Psyllia jsou podloženy vědeckými studiemi, které ukazují na to, že tato obilovina smíchaná s vodou, zvětší svůj objem a urychlí průchod stolice přes zažívací trakt. Vzhledem k tomu, že Psyllium účinně bojuje proti zácpě, může také přirozeně léčit hemeroidy, jenž bývají výsledkem dlouhodobé zácpy a úporného tlačení.

V malém množství může být psyllium naopak účinné proti lehkému průjmu. A to z důvodu pohlcení velkého množství vody ve střevech, což znamená zvětšení objemu stolice a pomalejšímu odchodu konečníkem.

Zdatné srdce a správný krevní tlak

Pokud zařadíte tohoto zdraví prospěšného pomocníka do jídelníčku, přispějete ke snížení srdečního onemocnění. Díky vysokému obsahu ve vodě rozpustné vlákniny obsahuje velmi nízkou hladinu triglyceridů, což znamená nižší riziko kardiovaskulárního onemocnění. Zajisté i na tento zdravotní problém existuje spoustu studií klinické výživy, které hodnotí účinky psyllia na danou chorobu.

U pacientů s diabetem typu ll, bylo zjištěno, že touto vlákninou lze zlepšit hladinu cukru v krvi, ale také snižuje riziko kornatění cév.

Jestliže vám ani jeden z těchto dvou onemocnění není blízký, ale trápí vás hypertenze či vysoký krevní tlak, což také může mít negativní dopad na vaše srdce, doporučujeme do vašeho jídelníčku zařadit zdravou stravu a psyllium, které vaše cévy a srdce ve značné míře ochrání.

Regulátor hmotnosti

V dnešní době je obezita velmi častým jevem a také často vede ke zdravotním potížím, které postihují všechny věkové kategorie. Psylliové “slupky” patří na seznam léčivých produktů, které snižují hmotnost.

Psyllium může být velmi užitečný při udržování a docílení zdravé tělesné hmotnosti. A to z důvodu pocitu sytosti po požití. Pokud se cítíme takzvaně “plní”, přirozeně jíte méně, tím pádem psyllium může pomoci při přejídání a přirozené léčbě obezity.

Navíc jeho schopnosti zlepšují proces přirozeného vyprazdňování, tudíž se odpadní látky dostávají z těla rychleji a pravidelně. Při snaze rychlého hubnutí zřejmě potřebujete mít pod kontrolou nežádoucí přejídání po jídle. Zkuste si krátce před nebo zároveň s jídlem vzít lžičku této ve vodě rozpustné vlákniny.

 

Dávkování

Doporučené dávkování slupek psyllia pro dospělé a děti od 12 let je jedna polévková lžíce jednou až dvakrát denně. Psyllium vždy smíchejte s tekutinou v poměru 1:8. U dětí od 6-12 let se doporučuje jedna čajová lžička denně.

Psyllium najdete i v prášku, které užíváte v menším množství. Pro dospělé a děti od 12 let - jedna čajová lžička prášku smíchaná s vodou. U dětí od 6 - 12 let podávejte poloviční kávovou lžičku.

Uživatelské recenze

Pro tuto položku neexistují žádné uživatelské recenze
Máte již účet? Je potřeba se nejprve přihlásit.
Hodnocení (čím více tím lépe)
Užitečná informace (rada)
Srozumitelnost obsahu
Komentář

Vibromasážní stroj na hubnutí

Gymnastický posilovací míč

Multifunkční aerobic step

Zdravé potraviny vhodné pro hubnutí a udržení váhy