ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

A-Z hubnutí

Registrace

Pole označená hvězdičkou (*) jsou povinná.
Jméno *
Uživatelské jméno *
Heslo *
Ověřit heslo *
E-mail *
Ověřit email *

Jak překonat noční hlad a nevybílit ledničku

Nejčtenější
v ledničce

Noční hlad může být pro mnohé z nás velkým problémem, který nám ztěžuje udržení zdravého životního stylu. Není nic horšího, než se probudit uprostřed noci s neodolatelnou chuí na něco dobrého a skončit před otevřenou ledničkou.

V následujícím článku se dozvíte, jak překonat noční hlad a nevybílit ledničku, aniž byste se museli obětovat kvalitě spánku nebo zdraví.

 1. Zvolte vhodnou večeři
  Základem je správně zvolená večeře. Dopřejte si vyvážený pokrm, který obsahuje dostatek bílkovin, vlákniny a zdravých tuků. Tyto živiny zasytí organismus a pomohou vám zůstat sytí po delší dobu. Vyhněte se konzumaci velkého množství rychlých sacharidů, které mohou způsobit rychlé nárůst a pokles hladiny cukru v krvi, což vede k pocitu hladu.

 2. Jezte pravidelně
  Pravidelné jídlo je klíčem k udržení stabilní hladiny cukru v krvi a prevenci nočního hladu. Jezte každých 3-4 hodiny menší porce jídla a nevynechávejte žádné hlavní jídlo.

 3. Hydratujte se
  Mnohdy může být pocit hladu zaměněn za žízeň. Zajistěte dostatečný přísun tekutin po celý den a pijte sklenici vody před spaním. Tím zároveň zklidníte žaludek a zmírníte potřebu jíst.

 4. Zkuste relaxační techniky
  Stres a úzkost mohou být častými spouštěči nočního hladu. Zkuste před spaním relaxační techniky, jako je meditace, jóga nebo hluboké dýchání, které vám pomohou uvolnit mysl a tělo.

 5. Mějte po ruce zdravé možnosti
  Pokud se i přes veškeré úsilí probudíte s pocitem hladu, je dobré mít připravené zdravé možnosti. Skladujte v lednici zeleninu, ovoce, jogurty s nízkým obsahem tuku nebo ořechy, které vám poskytnou živiny, aniž by přidaly příliš mnoho kalorií. Vyhněte se nezdravým potravinám, jako jsou sladkosti, chipsy nebo smažené jídlo.

 6. Nastavte si rutinu
  Důsledně dodržujte pravidelný spánkový režim. Chodit spát a vstávat ve stejnou dobu pomáhá tělu zvyknout si na určitý rytmus a snižuje pravděpodobnost nočního hladu.

 7. Limitujte kofein a alkohol
  Kofein a alkohol mohou narušit kvalitu spánku a způsobit, že se probouzíte během noci s hladem. Omezte jejich konzumaci, zejména ve večerních hodinách.

 8. Pohybujte se
  Pravidelná fyzická aktivita zlepšuje kvalitu spánku a pomáhá udržovat hladinu energie po celý den. Zapojte se do nějakého sportu nebo cvičení, které vás baví, a uvidíte, jak se váš spánek a nálada zlepší.

 9. Proberte to s lékařem
  Pokud se noční hlad stává trvalým problémem, který negativně ovlivňuje váš život, měli byste se poradit se svým lékařem. Může to být způsobeno zdravotním problémem, který vyžaduje léčbu.

Závěr:

Překonání nočního hladu a nevybílení ledničky je možné, pokud dodržujete zdravý životní styl a nasloucháte svému tělu. Aplikujte tyto tipy a brzy zjistíte, že vaše noci jsou klidnější a váš spánek kvalitnější.

 

 

Uživatelské recenze

Pro tuto položku neexistují žádné uživatelské recenze
Máte již účet? Je potřeba se nejprve přihlásit.
Hodnocení (čím více tím lépe)
Užitečná informace (rada)
Srozumitelnost obsahu
Komentář

Vibromasážní stroj na hubnutí

Gymnastický posilovací míč

Multifunkční aerobic step

Zdravé potraviny vhodné pro hubnutí a udržení váhy