ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

A-Z hubnutí

Registrace

Pole označená hvězdičkou (*) jsou povinná.
Jméno *
Uživatelské jméno *
Heslo *
Ověřit heslo *
E-mail *
Ověřit email *

Když hubnou dva, je to pomoc nebo problém?

Nejčtenější
dva hubnou

Když se rozhodnete hubnout dva (v rodině, s kamarádem apod.), může vám to pomoci nebo naopak je to překážka ...

Není to poprvé, co se pokoušíte zhubnout. Tentokrát je to však jiné. Rozhodnutí změnit svou postavu přijal za své i váš partner nebo kamarád či kamarádka. Je to snadnější, když hubnete ve dvou? Budete si vzájemně oporou nebo je takové rozhodnutí začátkem velkého problému?

 

Na hubnutí nebudete sami

Rozhodli jste se dodržovat všechny zásady zdravého stravování, přidat pohybovou aktivitu, omezit kouření nebo se zcela vzdát alkoholu. To vše patří ke zdravému životnímu stylu, na jehož konci je nejen vaše štíhlejší já, ale také já, které je zdravější, spokojenější a plné sebevědomí. Uvedená rozhodnutí vyžadují velmi pevnou vůli.

Budete muset čelit nejrůznějším nástrahám a odolávat chutím každý den. Musíte si udržet motivaci a pozitivní naladění. Tento náročný úkol neponesete na svých bedrech jen vy, ale společně s vámi i parťák na hubnutí.

Zpočátku se může zdát, že je to to nejlepší, co vás při redukční dietě mohlo potkat.

Bude vám společné hubnutí dodávat více sil?

 

Hubne celá domácnost

Když se nás v hubnutí rozhodne podpořit ten, se kterým společně bydlíme, nakupujeme a vaříme, vypadá to na slibný začátek. V lednici ani ve skříňkách na vás nebudou číhat nejrůznější nezdravé potraviny a lákadla nebudete muset stále utíkat před vůní čerstvě osmažených bramborových placek, upečeného domácího koláče nebo vydatné svíčkové. Vařit budete jedno stejné jídlo a vystačíte si i s jedním nákupem pro oba členy domácnosti.

Budete na sebe vzájemně dohlížet a dbát, aby druhý dodržel všechny zásady.
Jakmile jeden z vás projeví zaječí úmysly, podpora druhého mu rychle vrátí motivaci.

Váš partner vás zná nejlépe a přesně ví, na jakou strunu zahrát, aby vás podpořil (odradil). V tom je právě největší problém partnerského hubnutí. 

Hubnutí ve společné domácnosti se často nepodaří právě proto, že se partneři dobře znají a ví, jak přemluvit druhého na výbornou oříškovou čokoládu. Znají svá oblíbená jídla a vážou je společné vzpomínky na místa, kde si dali nezdravou dobrotu.

Druhým problémem je, že v páru vládne přesvědčení, dělat věci společnými silami. Jestliže jeden ze záměru ustoupí, nebude to trvat dlouho a druhý jej bude následovat. Později to může vyústit až ve vzájemné výčitky a obviňování, kdo je příčinou neúspěchu.

 

Výhody hubnutí s partnerem:

  • společné vaření,
  • stejný obsah nákupu,
  • nezlákají vás nezdravé potraviny doma,
  • vzájemná kontrola a podpora.

 

Kamarád, kolega, rodinný příslušník při společném hubnutí

Společně s vámi se rozhodne změnit postavu i váš kamarád nebo kamarádka, kolega v práci nebo někdo z rodiny. S uvedenou osobou máte blízký vztah, často se vídáte, ale nebydlíte spolu. Začátek je plný podpory a optimistické nálady. Úspěch jednoho je velkou motivací pro druhého. Budete spolu vzájemně soutěžit i se podporovat. Pokud to zvládne jeden, jistě to zvládne i ten druhý.

V pracovním kolektivu to vede ke změně restaurace, ve které se stravujete, k výměně receptů na dobrá a zdravá jídla, k radám a tipům, kde nakoupit. Z pracovních stolů a prvních zásuvek zmizí čokolády a bonbóny. Kolegům, přátelům i rodině se můžete svěřit, že jste večer zhřešili. Jsou to právě oni, kdo vám pomohou se rychleji vrátit k předepsanému jídelníčku, protože váš hubnoucí parťák všechny zásady dodržuje.

Tato forma společného hubnutí je výborná pro dodržení předepsaného pohybu. Sportovní aktivitu budete vybírat společně a domluva přesného termínu vám zabrání v hledání výmluv, proč dnes nemůžete sportovat. Když jste v tom sami, hned je špatné počasí, hned máte moc práce na druhý den, hned vám není dobře. Zkrátka cokoliv, abyste mohli vyrazit za sportem až zítra. Vědomí, že na vás čeká parťák před bazénem, kurtem nebo posilovnou je jasným signálem, že si musíte co nejrychleji sbalit batoh a sednout do auta.

A když jeden z vás program opustí? Pro druhého bude snadnější zůstat a vytrvat, protože má nadále podporu partnera a rodinných příslušníků doma, kteří si již všimli prvních výsledků.

 

Výhody hubnutí s kamarádem:

  • společné sportovní aktivity,
  • soutěžení a soupeření je motivací,
  • výměna informací a tipů,
  • při krátkodobém selhání se rychleji a snadněji vrátíte k programu.

Uživatelské recenze

Pro tuto položku neexistují žádné uživatelské recenze
Máte již účet? Je potřeba se nejprve přihlásit.
Hodnocení (čím více tím lépe)
Užitečná informace (rada)
Srozumitelnost obsahu
Komentář

Vibromasážní stroj na hubnutí

Gymnastický posilovací míč

Multifunkční aerobic step

Zdravé potraviny vhodné pro hubnutí a udržení váhy