ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

A-Z hubnutí

Registrace

Pole označená hvězdičkou (*) jsou povinná.
Jméno *
Uživatelské jméno *
Heslo *
Ověřit heslo *
E-mail *
Ověřit email *

Vliv detoxikace na hubnutí

Nejčtenější
detox

Detox by měl primárně sloužit k pročištění těla od nežádoucích a chemických látek. Žádoucí vedlejší účinky jsou následující: lepší trávení a zažívání, méně nafouklé břicho a pocit lehkosti. Samozřejmě může sloužit i jako start hubnoucího období. Zde je však důležitý přístup a nastavení dané diety. Spoustě lidí pomůže detox připravit jak tělo, tak mysl na upozorňuji nedrastickou dietu, nicméně ne každý na něj může být připravený. Detox tedy není dogma, kterým by se musela dieta odstartovat.

Detoxikace těla aneb záleží na přístupu

Už samotné slovo detox je zavádějící. Každý si pod ním představí něco jiného a bohužel je často spojován s produkty, jako jsou detoxikační čaje či pilulky. Tyto rádoby zázračné přípravky sice mohou podpořit fungování vašeho metabolismu, nicméně výsledek nebude nikdy takový, jaký slibují. Většina lidí je začíná brát kvůli hubnutí, než že by chtěli udělat něco pro své zdraví či pro očistu organismu od škodlivin. Tito zákazníci však z valné většiny vyhodí peníze oknem, což je neodradí od koupě dalšího super magického výrobku.

Detox v pravém slova smyslu!

Pro jednoho znamená detox pouze odlehčení jídelníčku a zařazení přírodních potravin, pro druhého den či více na vodě nebo šťávách. Osobně dávám přednost postupnému odlehčování ve stravě, i když den na ovoci a zelenině organismu určitě neuškodí. Pokud by vás to však mělo psychicky vyčerpávat, není to vhodný způsob. Každý jsme nastavený jinak a musíme si najít svou vlastní cestu.

 

S čím pryč?

Již zmíněné pilulky, čaje a podobné produkty budou mít minimální účinek bez úpravy jídelníčku. Mohou napomoci, avšak strava bude mít vždy hlavní slovo a doplňky pak tvoří pouze malé procento úspěchu. Během detoxu, ať už je záměr jakýkoliv, je třeba omezit (lépe řečeno vynechat!) sladkosti a tučná či smažená jídla. Doporučuje se také vypustit živočišné produkty jako je maso, mléčné výrobky a vejce a pokud máte třeba jen malé potíže s požíváním lepku, i toho byste se měli vyvarovat.

A co tedy konzumovat?

Zaměřte se na rostlinnou stravu, která vám v každém případě k očistě organismu napomůže. Pokud nenasadíte radikální detox v podobě čisté vody či ovocných a zeleninových šťáv, váš jídelníček by měl obsahovat hodně zeleniny, ovoce, luštěnin, oříšků, semínek a ostatních přírodních potravin. I při takovém omezení stále dbejte na pestrost. Skvělým nápadem je zařadit kurkumu, zázvor, citrón, česnek, červenou řepu, cibuli nebo zelí. Každý může upřednostňovat něco jiného. Neznamená to tedy, že musíte konzumovat všechny z vyjmenovaných. Existuje také spousta tzv. super potravin (př. spirulina, zelený ječmen atd.), které koupíte v obchodech se zdravou výživou či ve vybraných drogeriích. Tím se vám sice detox o něco prodraží, nicméně pozitivní účinky těchto produktů jsou prokázané a při detoxu o to účinnější.

Důležitý je bezpochyby pitný režim a výběr tekutin. Zdravý rozum vám napoví, že by na prvním místě měla být voda. Můžete však zařadit i zelený čaj či mnou doporučovaný golden milk, který připravíte z rostlinného mléka, kurkumy, černého pepře, skořice a medu. Tento zázračný nápoj napomáhá i při nachlazení a chřipce. Během detoxu ze svého slovníku samozřejmě vyškrtněte slovo alkohol.

Hlavně v pohodovém duchu!

Nic se nemá hnát do extrémů a to platí i v tomto případě. Důležitá je psychická pohoda, bez které nikdy nedosáhnete vysněných výsledků. Nastavte si svůj detox tak, aby pro vás nebyl utrpením. Je potřeba postupných kroků. Začněte jedním dnem v týdnu a poslouchejte své tělo. Tímto způsobem můžete přijít na to, jak váš organismus reaguje na určité potraviny a podle toho svůj jídelníček upravovat a vylepšovat. Krok za krokem pak můžete odlehčit svou stravu častěji a déle a občas zařadit i den na šťávách či čisté vodě.

 


Podpora detoxikace

Výběr produktů určených k detoxikaci

Přejít na výběr

 


 

 

Uživatelské recenze

Pro tuto položku neexistují žádné uživatelské recenze
Máte již účet? Je potřeba se nejprve přihlásit.
Hodnocení (čím více tím lépe)
Užitečná informace (rada)
Srozumitelnost obsahu
Komentář

Vibromasážní stroj na hubnutí

Gymnastický posilovací míč

Multifunkční aerobic step

Zdravé potraviny vhodné pro hubnutí a udržení váhy