ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

A-Z hubnutí

Registrace

Pole označená hvězdičkou (*) jsou povinná.
Jméno *
Uživatelské jméno *
Heslo *
Ověřit heslo *
E-mail *
Ověřit email *

Nebezpečná obezita

Nejčtenější
obezita

Obezita není jen méně atraktivní vzhled, ale je toho mnohem více, co se s postupující obezitou mění k horšímu nejen v oblasti zdraví

V tomto článku si rozhodně neberu žádné servítky. Pokud nesnesete ostřejší názory, pak článek určitě vynechte!

Věřte, mluvím z vlastní zkušenosti, vím, o čem mluvím .....

Co je vlastně obezita?

Nejde jen o to, jak vypadáte, ale o to, že obezita zásadně poškozuje Vaše tělo, mění Vaši psychiku, mění možnosti vaší práce, rodinného života, mění prostě váš celý život. Bude z vás nešťastná hrouda tuku sedící doma a truchlící nad svým mizerným životem.

Obezita je stav, kdy se v těle nachází mnoho zásobního tuku. Slovo obezita je z latinského slova obesus a znamená tlustý. Obezita vzniká z více příčin, skoro vždy jde o vyšší příjem energie, než její výdej. Obézním se však může stát člověk i z důvodu nemoci, nebo proto, že bere některé léky.

Obecně v rychlosti řečeno – obezita zatěžuje pohybový aparát, zásadně zasahuje do vašeho metabolismu a nutí tělo běžet v nouzovém režimu.

 

Vliv na zdraví

Tuk ve vašem těle obepíná orgány jako žaludek, srdce, plíce, játra, střeva a další, tlačí na ně a omezuje jejich činnost. Jak má například pracovat chudák vaše srdce, když se nemůže rozpínat, protože ho kolem obalený tuk nenechá? A co plíce, kolik jim dopřejete vzduchu při nadechnutí, když jsou plíce utiskované tukem a nemá se kam vejít?

Plíce obalené tukem a k tomu neúnosně těžké tělo zapříčiní to, že nebudete zvládat ani klasický pohyb, jako je chůze. Ujdete malý kousek, jen pár metrů a začnete mít problém s dechem, budete se muset vydýchat. Přestanete stačit lidem, se kterými někam jdete, budete se zastavovat, abyste popadli dech, a oni budou muset čekat. To povede k tomu, že nakonec nebudete chtít s kýmkoli někam chodit, bude vám to hloupé, budete se za to stydět. A co teprve chůze do schodů – schody pro Vás začnou být „tabu“. Jedno patro schodů a jste na dně s dechem, dvě patra vylezete jen těžko, a pokud ano, vaše dýchání se bude podobat funící lokomotivě. Budete vždy řešit to, abyste do žádného patra šlapat nemuseli. Přestanete chodit na návštěvy, na úřady, do obchodů, které jsou v patrech a nemají výtah. Váš život bude v tomto velmi omezen

Ohromná váha také tlačí na klouby, kosti a šlachy, které nejsou stavěné na takovou zátěž a logicky nemohou pracovat tak, jak by měly. Nejen tedy, že začnou bolet, ale pod tak velkým tlakem neudrží vaši postavu ve vzpřímené poloze a celkově se poškodí Váš pohybový aparát. Nebudete schopni déle stát, vaše tělo zkroucené váhou začne bolet v oblasti páře už po chvíli stání. Budete všude hledat možnost si sednout, a pokud to na nějakých místech nebude možné, přestanete tam chodit

Neúměrná váha zbortí také klenbu vašich chodidel, budete mít ploché nohy a to se také projeví na vaši chůzi. I chodit menší vzdálenosti Vám časem začne být tak nepříjemné, že budete raději zůstávat doma a vzdáte se jakýchkoliv aktivit.

S životním stylem obézních lidí jdou ruku v ruce různé nemoci. Každou chvíli něco přibude. Budete čím dál více vysedávat v ordinacích lékařů a budou vám přibývat další a další prášky. Téměř každý obézní může počítat s cukrovkou, zvýšeným krevním tlakem a riziky jako je infarkt, mrtvice apod.

Kromě toho tuková tkáň produkuje takzvané prozánětlivé cytokiny. To jsou látky, které v těle zvyšují pohotovost k zánětlivé reakci. Pokud máte astma, obezita její příznaky významně zhoršit. I mnoho jiných zánětlivých onemocnění se v takovém tělesném prostředí značně zhoršuje. Dalším ze zdravotních komplikací obezity může být rakovina. Stojí v pozadí mnoha druhů rakoviny, například rakoviny tlustého střeva, konečníku, prsu, slinivky, dělohy, prostaty, jícnu …

Můžete počítat s různě dlouhými pobyty v nemoci, neustálými vyšetřeními u různých specialistů, kde Vám v podstatě vždy najdou přesně to, co těm ostatním obézním. A to nejsou žádné zanedbatelné nemoci ale zásadní problémy s fungováním vašeho organismu.

 

Nejde jen o zdraví

S rostoucí váhou Vám začne být nepříjemné to, jak vypadáte.
Pokud se navíc setkáte s úšklebky nebo poznámkami ostatních o své nepěkné postavě, pak věřte, že to podpoří vaše rozhodnutí raději sedět doma a nikam nechodit. Nebude se vám chtít ani do práce, i tam to totiž bude stejné. Navíc bude-li vaše práce vyžadovat nějaký pohyb, už předem jste odsouzeni k tomu, že padnete v nemilost svého nadřízeného. Prostě to „nedáte“ tak, jak se očekává. A je možné, že se situace nakonec vyvine tak, že o svou práci přijdete.

A co rodinný život, co tomu, jak vypadáte, asi říká partner, manžel?
Moc tolerantních partnerů se asi nenajde. Snad spíše ti, kteří jsou na tom s váhou podobně. Ale co třeba manžel, který chce mít vedle sebe ženu, za kterou se nemusí stydět? Jak dlouho asi vydrží poslouchat Vaše sliby, jak se svou obezitou něco uděláte. Nenajde si nakonec jinou? A naopak, bude mít žena trpělivost setrvat v manželství, ve kterém si pro mužovu obezitu jednak neužije moc sexu a zřejmě ani nemůže čekat, že by s ní takový muž šel někam do společnosti, na výlet nebo kamkoliv za zábavou.

A jak na tom budou děti obézních rodičů?
Bude se chtít obéznímu rodiči s nimi jít ven a užít si s nimi trochu pohybu, her, dětských radovánek? Rovnou říkám, že těžko. Bude je odbývat tím, ať si sednou k počítači a nic po něm nechtějí.
A když už by přeci jen se takový rodič přemohl a s dětmi jít ven chtěl, budou chtít vůbec ony? Nebudou se náhodou za svého obézního rodiče stydět?
A jak budou takové děti čelit posměchu ostatních dětí, věřte, že děti jsou bezprostřední a smát se dítěti, který má obézního rodiče, rozhodně budou.

Aby mohl člověk v pohodě žít, musí na tom být dobře psychicky.
Může být obézní člověk psychicky v pohodě? Naopak, je psychicky „na dně“. Všechno na něj doléhá. Ví, že vypadá příšerně, je na tom špatně se zdravím, přišel o přátele, za kterými má problém kvůli své obezitě zajít, možná přišel i o práci a kde vezme peníze pro svou rodinu nebo třeba jen pro sebe? A to není všechno, co si vyčítá, každý má další své bubáky ve skříni ...

 

Nedovolte, aby vás obezita zabila.

Každý člověk je přímo zodpovědný za to co sní, jak se hýbe. To nikdo za nás neudělá. Nemůže a ani nemá důvod.
Pokud jste obézní, můžete za to vy sami (nemluvím samozřejmě k těm, za jejich obezitu může vyloženě nemoc).
A vy sami jste také jediným člověkem na světě, který vám ze začarovaného kruhu obezity dokáže pomoci.
Vzchopte se a začněte se sebou něco dělat.

Já to dokázala, vy můžete také.

Na tomto webu máte velmi mnoho informací o hubnutí, odkazů na nejrůznější weby o hubnutí a odkazů na vše možné kolem hubnutí. Vzchopte se, čtěte, vstřebávejte informace, najděte si svůj způsob a pokuste se s tím něco udělat. Stojí to za to, dá se to ještě zachránit…..

 

 

Uživatelské recenze

Pro tuto položku neexistují žádné uživatelské recenze
Máte již účet? Je potřeba se nejprve přihlásit.
Hodnocení (čím více tím lépe)
Užitečná informace (rada)
Srozumitelnost obsahu
Komentář

Vibromasážní stroj na hubnutí

Gymnastický posilovací míč

Multifunkční aerobic step

Zdravé potraviny vhodné pro hubnutí a udržení váhy