ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

A-Z hubnutí

Registrace

Pole označená hvězdičkou (*) jsou povinná.
Jméno *
Uživatelské jméno *
Heslo *
Ověřit heslo *
E-mail *
Ověřit email *

Časovaná bomba - vnitřní tuk

Nejčtenější
břišní tuk

Vnitřní, čili viscerální tuk, se hromadí v útrobách naší břišní dutiny, prorůstá do jiných orgánů a může se vyskytovat dokonce i ve svalech, ze kterých se následně stávají plandavé laloky mazlavé hmoty.

Nejvíce viscerálního tuku do sebe nabírá blanitá struktura, která je "držákem" nataženým podél celého našeho tenkého střeva a má skoro až liturgický název - omentum. Pokud nám toto omentum příliš naroste, stává se z něj doslova naše vlastní časovaná bomba.

Proč?

Protože:

  • (to dále podporuje nárůst obezity)
  • ( zvyšuje se riziko vzniku krevních sraženin)
  • (může obalit i srdce silnou vrstvou tuku)
  • (poškodí jeho receptory po celém těle a vyvolá inzulínovou rezistenci, proto nám pak vyskočí nahoru i hladina cukru v krvi)
  •  (zejména TNF - alpha - tumor necrosis factor alpha, zjednodušeně řečeno rakovinotvorné látky, které způsobují chronický zánět, vyčerpávají náš imunitní systém, poškozují důležité orgány a nakonec vyvolávají rakovinu)
  •  (např. obézní muž s velkým břichem nemá zvenčí na sobě 50 cm silnou vrstvu podkožního tuku, ale má v sobě 20 kg žluté třaslavé hmoty, která ho pomalu zabíjí a v horším případě může vyvolat i zauzlení střev.)
  • (to může být příčinou nočního chrápání a poruch dýchání ve spánku, což se může vyvinout až do spánkového apnoe - tedy zastavení dýchání)

 

Jak předcházet hromadění přebytečného viscerálního tuku?

Měli bychom pravidelně jíst, ovšem v rámci zdravého stravování, vybírat si potraviny s nutriční hodnotou vhodnou pro naše tělo, přiměřeně se hýbat a občas dopřát našemu organizmu nějakou tu očistnou detoxikační kúru.

 

 

Uživatelské recenze

Pro tuto položku neexistují žádné uživatelské recenze
Máte již účet? Je potřeba se nejprve přihlásit.
Hodnocení (čím více tím lépe)
Užitečná informace (rada)
Srozumitelnost obsahu
Komentář

Vibromasážní stroj na hubnutí

Gymnastický posilovací míč

Multifunkční aerobic step

Zdravé potraviny vhodné pro hubnutí a udržení váhy