ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

A-Z hubnutí

Registrace

Pole označená hvězdičkou (*) jsou povinná.
Jméno *
Uživatelské jméno *
Heslo *
Ověřit heslo *
E-mail *
Ověřit email *

Jak zhubnout přes boky a stehna - cesta k štíhlejší siluetě

Nejčtenější
stehna

Mnoho lidí, a zejména ženy, se snaží zhubnout v oblasti boků a stehen. Tyto partie těla bývají často problematické, protože se zde ukládá tuk více než v jiných oblastech.

Ať už chcete zlepšit svůj zdravotní stav, získat sebevědomí nebo se připravit na plážovou sezónu, tento článek vám nabídne tipy a rady, jak zhubnout přes boky a stehna.

 

Změna stravovacích návyků

Základem úspěchu při hubnutí je správná a vyvážená strava.
Zkuste se zaměřit na následující tipy:

 • Omezte kalorický příjem:
  Aby tělo začalo spalovat tuk, je třeba snížit příjem kalorií. Toho lze dosáhnout snížením porcí, zavedením menších jídel během dne a omezením nezdravých potravin.
 • Jezte více bílkovin:
  Bílkoviny jsou základním stavebním kamenem svalů a pomáhají udržet pocit sytosti. Zvyšte příjem bílkovin z ryb, drůbeže, luštěnin nebo mléčných výrob
 • Zvyšte příjem vlákniny:
  Vláknina pomáhá zlepšit trávení a zvyšuje pocit sytosti. Zahrněte do svého jídelníčku více ovoce, zeleniny, celozrnných produktů a luštěnin.
 • Omezte cukry a rafinované sacharidy:
  Tyto potraviny mají tendenci zvyšovat hladinu inzulínu, což může vést k ukládání tuku. Nahraďte je celozrnnými potravinami, ovoce nebo zeleninou.

 

Pravidelný pohyb a cvičení

Kombinace kardiovaskulárního a silového cvičení je ideální pro hubnutí a tvarování boků a stehen.

 • Kardiovaskulární cvičení:
  Zařaďte do svého tréninkového plánu alespoň 30 minut kardiovaskulárního cvičení, 5 dní v týdnu. Můžete si vybrat z různých aktivit, jako je běh, plavání, jízda na kole, aerobik nebo skákání přes švihadlo.
 • Silové cvičení:
  Zařaďte do svého tréninkového plánu silové cvičení zaměřené na spodní polovinu těla, jako jsou dřepy, výpady, mosty nebo leg press. Tato cvičení posílí a zpevní svaly, což pomůže vytvarovat boky a stehna. Cvičte 2-3krát týdně, s alespoň jedním dnem odpočinku mezi tréninky.
 • Intervalový trénink:
  Tento typ tréninku kombinuje krátké intenzivní úseky cvičení s obdobími odpočinku. Intervalový trénink zvyšuje spalování kalorií a pomáhá zlepšit kardiovaskulární kondici. Zkuste zařadit intervalový trénink do svého cvičebního plánu 1-2krát týdně.

 

Zaměřte se na celkové hubnutí

Je důležité si uvědomit, že není možné zhubnout pouze v určité oblasti těla. Proto je klíčem k úspěchu zaměřit se na celkové snižování tělesného tuku. Postupně ztrácením tělesného tuku se tukové polštářky na bocích a stehnech začnou zmenšovat.

Dodržujte trpělivost a důslednost
Hubnutí vyžaduje čas a trpělivost. Nastavte si realistické cíle a pravidelně sledujte svůj pokrok. Mějte na paměti, že každý člověk je jiný a hubne různým tempem. Důležité je být důsledný ve svém úsilí a nevzdávat se při prvních překážkách.


Závěr

Zhubnutí v oblasti boků a stehen je možné, avšak vyžaduje trpělivost, důslednost a úsilí. Klíčem k úspěchu je kombinace správné stravy, pravidelného cvičení a celkového snižování tělesného tuku. Pokud budete dodržovat tyto tipy a rady, můžete se těšit na štíhlejší siluetu a zdravější životní styl.

Uživatelské recenze

Pro tuto položku neexistují žádné uživatelské recenze
Máte již účet? Je potřeba se nejprve přihlásit.
Hodnocení (čím více tím lépe)
Užitečná informace (rada)
Srozumitelnost obsahu
Komentář

Vibromasážní stroj na hubnutí

Gymnastický posilovací míč

Multifunkční aerobic step

Zdravé potraviny vhodné pro hubnutí a udržení váhy