ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

A-Z hubnutí

Registrace

Pole označená hvězdičkou (*) jsou povinná.
Jméno *
Uživatelské jméno *
Heslo *
Ověřit heslo *
E-mail *
Ověřit email *

Domácí posilovna do 1 000 Kč

Nejčtenější
obr6

Léto se nebezpečně rychle blíží! Pokud chcete do léta zhubnout, či trochu zpevnit postavu, je nejvyšší čas začít. Do léta totiž zbývá už jen pár měsíců, proto byste nic neměli ponechat náhodě. V první řadě je potřeba upravit jídelníček, ovšem bez pohybu se hubnutí neobejde a zpevnění postavy už vůbec ne. Nezbývá tedy nic jiného, než se přinutit vstát a jít něco dělat.

Když slyšíte slovo cvičení, většině z vás se vybaví posilovna. V tom by nebyl velký problém. Jenže! Do posilovny chodí většinou lidé, kteří se cvičením již mají zkušenost. Proto pokud začínáte, můžete se v posilovně cítit nedobře, až trapně. Odhodlaně vstoupíte do posilovny, zvládnete najít šatny a převléknout se. Cítíte se trochu nejistí, když vycházíte z šatny, ovšem pravý stres přichází, když si máte vybrat stroj. Je jich tam tolik! A u většiny ani zdaleka netušíte, jak by se měly používat. Ačkoliv jsou u většiny strojů stručné návody, pokud vás nekontroluje fitness trenér, nemáte žádnou záruku, že cvik děláte dobře. Podtrženo, sečteno, taková návštěva posilovny může být pro začátečníka velký stres a může vás i odradit od cvičení.

Jak docílit toho, abyste si mohli skvěle a efektivně zacvičit, ale vyhnout se davům lidí, kteří by si vás mohli prohlížet skrz prsty?

Domácí cvičení je dokonalým řešením. Ekonomickým, časovým i společenským. Nicméně někteří z vás se nemohou donutit cvičit doma. Může to být hlavně faktem, že k tomu doma nemáte vhodné doplňky. Většina z vás už si nejspíše pořídila nějaký cvičící stroj, který vás ale po chvíli omrzel, protože na něm jde provádět jen jedna, maximálně dvě činnosti. Aby vás cvičení bavilo, musí být rozmanité a nemělo by se opakovat stále dokola. Určitě už jste viděli nespočet videí na internetu, kde slečny/muži ukazují plno cviků na doma, ovšem většinou s nějakým vybavením. Zprvu se může zdát zřízení domácí posilovny těžké a drahé. První dojem ale klame, ve skutečnosti se dá domácí posilovna udělat snadno a levně! Věřte, že žádné předražené a obrovské ocelové stroje potřebovat nebudete. Hravě se vejdete do 1 000 kč! Zde je pár pomůcek, díky kterým si snadno a efektivně zacvičíte doma:

Podložka na cvičení

Základ domácí posilovny je a vždycky bude podložka na cvičení. Cviky prováděné na zemi nemůžete dělat bez podložky. Jednak je zem pro cvičení moc tvrdá a jednak by mohla být i moc studená. A pro některé cviky ve stoje je důležité zase to, aby vám nohy neujížděli po podlaze, s čímž si podložka opět hravě poradí. Podložky na cvičení dnes prodává každá společnost prodávající sportovní vybavení. Cena začíná cca na 120,- , ovšem za designérské kousky můžete dát až 1 500,-.

Činky

Další pomůckou, která by vám neměla chybět, jsou činky. Váha činek začíná již na půl kile, takže se nemusí bát ani ten největší začátečník, který ještě nikdy necvičil. Váhu si zvolte sami, pro začátek doporučujeme jedno až dvě kila. S činkami můžete dělat nepřeberné množství cviků na ruce. Hodí se ale i pro cviky na nohy – například jako zátěž při dřepech (činku stačí držet kolmo dolu). Sadu dvou činek pořídíte už za 120 – 300,-.

Posilovací guma

Posilovací guma je skvělá věc, kterou využijete jak při cvičení nohou, tak i rukou. Opět se vyrábí v různých zátěžích, nejčastěji lehká, střední a vysoká zátěž. Začátečníkům doporučujeme koupit tu nejlehčí. Existují různé typy gum, dlouhé, krátké. Ceny začínají na 130,- a mohou se vyšplhat až do tisíce korun.

Závaží na nohy

Pokud cítíte, že už je pro vás většina cviků na nohy „málo“, vyřešte problém závažím na nohy, konkrétněji na kotníky. Opět můžete vybírat z více hmotností, avšak podle nás si hravě vystačíte s kilem. Seženete je již za 170,-, a každý cvik na nohy posunou zase o level výš.

Posilovací kolečko

A abychom nezapomněli na ploché bříško – posilovací kolečko. Zprvu se vám budou cviky s ním zdát příšerně těžké. Nicméně jsou velmi efektivní, a pokud vydržíte, výsledky se začnou dostavovat brzy. Cena kolečka začíná na 170,-.

 

Pokud potřebujete inspiraci na cviky, stačí hledat na internetu. Youtube nebo Instagram je takovými videi přehlcen a my věříme, že si mezi nimi najdete taková, která vám budou vyhovovat.

 


Odkazy

Obchod, kde nakoupíte ke cvičení v podstatě cokoliv

InSPORTline obchod

Uživatelské recenze

Pro tuto položku neexistují žádné uživatelské recenze
Máte již účet? Je potřeba se nejprve přihlásit.
Hodnocení (čím více tím lépe)
Užitečná informace (rada)
Srozumitelnost obsahu
Komentář

Vibromasážní stroj na hubnutí

Gymnastický posilovací míč

Multifunkční aerobic step

Zdravé potraviny vhodné pro hubnutí a udržení váhy