ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

A-Z hubnutí

Registrace

Pole označená hvězdičkou (*) jsou povinná.
Jméno *
Uživatelské jméno *
Heslo *
Ověřit heslo *
E-mail *
Ověřit email *

Xenical

Nejčtenější
 
0.0
 
0.0 (0)
420 0 1 0
xenical

Specifikace produktů

Druh:
lék
Schválení SUKL:
schválen

Xenical je lék na předpis určený k léčbě obezity. Jeho účinnost spočívá v blokování trávicích enzymů, které štěpí tuky, což snižuje množství tuku absorbovaného tělem.

Xenical působí tím, že inhibuje trávicí enzymy nazývané lipázy, které jsou zodpovědné za štěpení tuků v našem zažívacím traktu. Blokováním těchto enzymů Xenical snižuje množství tuku, které je absorbováno do těla, a tak přispívá ke snižování tělesné hmotnosti.

Xenical se používá společně s nízkokalorickou dietou a vhodným cvičebním programem pro léčbu lidí s nadváhou nebo obezitou. Xenical je také někdy předepisován jako součást programu pro udržení již ztracené hmotnosti, aby se zabránilo opětovnému nárůstu váhy.

Dávkování a užití: Xenical se obvykle podává ve formě 120 mg kapslí, které se užívají třikrát denně s každým hlavním jídlem obsahujícím tuky. Lék se má užívat během jídla nebo do jedné hodiny po jídle. Pokud jídlo neobsahuje tuk, dávku Xenicalu můžete vynechat.

Nežádoucí účinky: Jelikož Xenical zabraňuje vstřebávání tuku, mohou se objevit některé zažívací nežádoucí účinky, jako jsou:

Mastná nebo olejovitá stolice
Nutkání jít na záchod
Plynatost s olejovitým výtokem
Zvýšené nutkání jít na záchod
Průjem
Bolest v břiše
Tyto vedlejší účinky mohou být mírnější, pokud pacient dodržuje nízkotučnou dietu. Pokud se vedlejší účinky zhorší nebo nezmizí, je důležité konzultovat lékaře.

Kontraindikace a interakce: Xenical není vhodný pro všechny pacienty. Lék by neměl být užíván osobami se zhoršenou funkci žlučníku, malabsorpcí tuků nebo jinými vážnými zažívacími problémy. Těhotné nebo kojící ženy by se měly poradit se svým lékařem před užitím Xenicalu.

Xenical může také interagovat s některými léky, jako jsou antikoagulancia (lékyna zředění krve), antidiabetika (léky na snižování hladiny cukru v krvi) nebo jiné léky na hubnutí. Xenical může rovněž ovlivnit vstřebávání některých vitamínů rozpustných v tucích (vitamíny A, D, E a K) a léků, které obsahují tuky. Proto je důležité informovat lékaře o všech lécích, které užíváte, včetně předpisových, volně prodejných léků a doplňků stravy.

Vzhledem k možným interakcím s vitamíny rozpustnými v tucích se často doporučuje užívat multivitaminový doplněk obsahující tyto vitamíny. Multivitamin by se měl užívat nejméně 2 hodiny před nebo po užití Xenicalu, aby se zajistilo správné vstřebávání vitamínů.

Upozornění: Je důležité dodržovat pokyny lékaře ohledně dávkování a léčebného plánu. Xenical by neměl být užíván delší dobu než předepsáno. Dále je třeba dbát na pravidelné lékařské kontroly, aby byl sledován pokrok a účinnost léčby.

Xenical je účinný pouze jako součást celkového plánu hubnutí, který zahrnuje nízkokalorickou dietu, cvičení a změnu životního stylu. Samotný lék nezaručuje ztrátu hmotnosti, pokud nejsou dodržovány ostatní součásti léčebného plánu.

 

Závěr:

Xenical je lék na předpis určený k léčbě obezity. Jeho účinnost spočívá v blokování trávicích enzymů, které štěpí tuky, což snižuje množství tuku absorbovaného tělem. Xenical se užívá společně s nízkokalorickou dietou a cvičebním programem. Je důležité být si vědom možných nežádoucích účinků, kontraindikací a interakcí s jinými léky. Před užitím Xenicalu se poraďte se svým lékařem a dodržujte jeho pokyny.

 

Stáhněte si příbalový leták, kde je popsáno vše:

Příbalový leták

 


 

Odkazy

Xenical je pouze na předpis.

Můžete si však vybrat z různých produktů, které na předpis nejsou:

Produkty na hubnutí bez předpisu

 


 

 

Uživatelské recenze

Pro tuto položku neexistují žádné uživatelské recenze
Máte již účet? Je potřeba se nejprve přihlásit.
Hodnocení (čím více tím lépe)
Účinnost
Výše ceny
Vhodné pro hubnutí
Komentář

Vibromasážní stroj na hubnutí

Gymnastický posilovací míč

Multifunkční aerobic step

Zdravé potraviny vhodné pro hubnutí a udržení váhy