ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

A-Z hubnutí

Registrace

Pole označená hvězdičkou (*) jsou povinná.
Jméno *
Uživatelské jméno *
Heslo *
Ověřit heslo *
E-mail *
Ověřit email *

Středomořská (mediteránská) dieta

Nejčtenější
 
0.0
 
0.0 (0)
141 0 1 0
mediteránská dieta

Charakteristika diety

Princip hubnutí:
Mediteránská strava je zdravý stravovací styl, který je založen na tradičním jídelníčku Středomoří. Zahrnuje konzumaci celozrnných výrobků, ovoce a zeleniny, ryb, olivového oleje, ořechů a semínek, luštěnin a mléčných výrobků.
Délka trvání diety:
podle vlastního rozhodnutí
Pohyb, cvičení:
není podmínkou

Vlastnosti diety

Účinnost:
námi neověřeno
Rychlost hubnutí:
námi neověřeno
Jojo efekt:
nenastává

Informace a recepty

Poradny, lékaři:
jen speciální weby

Středomořská strava je považována za jednu z nejzdravějších stravovacích stylů a může pomoci při hubnutí. Tato strava se skládá z potravin s vysokým obsahem vlákniny, což může pomoci udržet pocit sytosti a zabránit přejídání. Navíc středomořská strava zahrnuje omezení příjmu červeného masa a sladkostí, což může snížit kalorický příjem a pomoci při snižování hmotnosti.

Středomořská dieta je jídelníček inspirovaný tradičním stravováním středomořských zemí, jako jsou Řecko, Itálie, Španělsko a Maroko. Tato dieta se vyznačuje konzumací zdravých potravin, jako jsou celozrnné výrobky, čerstvé ovoce a zelenina, ryby a olivový olej.

Tento jídelníček je bohatý na zdravé tuky, jako jsou nenasycené mastné kyseliny v olivovém oleji a rybách, které jsou spojovány se snížením rizika srdečních onemocnění. Středomořská dieta také zahrnuje mírné množství alkoholu, zejména červeného vína, což může být spojeno se snížením rizika srdečních onemocnění.

Kromě toho, že je středomořská strava zdravá pro srdce, také se zdá být účinná při prevenci některých druhů rakoviny a podporuje zdravé stárnutí.
Středomořská strava se také vyznačuje konzumací málo zpracovaných potravin a minimalizací potravin s vysokým obsahem cukru a nasycených tuků.

Středomořská dieta je také bohatá na vlákninu, což podporuje zdravou trávicí funkci a zabraňuje zácpě. Dále se jedná o stravu s vysokým obsahem antioxidantů, což pomáhá chránit tělo před poškozením volnými radikály a předcházet různým zdravotním problémům.

Typické potraviny ve středomořské dietě zahrnují celozrnné pečivo, luštěniny, zeleninu, ovoce, olivový olej, ryby, ořechy a semena. Tato strava také podporuje umírněnou konzumaci červeného masa a sladkostí.

Dále se také ukázalo, že středomořská dieta má pozitivní vliv na metabolismus tuků v těle, což může pomoci snížit hladinu tuků v krvi a snížit riziko kardiovaskulárních onemocnění.

Důležitým prvkem středomořské stravy je společnost a kultura jídla. Tato strava se tradičně jí v rodinném kruhu nebo s přáteli a zahrnuje relaxaci a radost z jídla. Kromě toho, středomořská strava zdůrazňuje konzumaci sezónních potravin a místních produktů, což přispívá k udržitelnému zemědělství a ochraně životního prostředí.

 

Potraviny vhodné pro toto zdravé stravování:

  • Celozrnné pečivo a těstoviny
  • Ovoce a zelenina (zejména rajčata, okurky, papriky, cibule, česnek, brokolice, špenát, salát)
  • Olivy a olivový olej
  • Ryby a mořské plody (zejména tuňák, losos, sardinky, krevety, mušle)
  • Luštěniny (např. fazole, cizrna, čočka)
  • Ořechy a semena (např. mandle, lískové ořechy, kešu, slunečnicová semena)
    Sýry (zejména feta, mozzarella, parmezán)
  • Jogurt a další mléčné výrobky
  • Bylinky a koření (např. bazalka, oregano, tymián, rozmarýn)

Je důležité si uvědomit, že středomořská strava zahrnuje celou řadu potravin, takže je důležité vybírat potraviny ze všech kategorií, aby se zajistilo správné výživové složení. Dále je třeba mít na paměti, že středomořská strava zahrnuje množství ovoce a zeleniny, takže je třeba dbát na pestrost a konzumovat různé druhy, aby se zajistilo dostatečné množství vitamínů a minerálů.

Nicméně u této středomořské stravy je důležité mít na paměti, že dieta sama o sobě nestačí k dosažení a udržení zdravé váhy. Je také důležité dodržovat zdravý životní styl, který zahrnuje pravidelnou fyzickou aktivitu a dostatečný odpočinek.

 

 

 

Uživatelské recenze

Pro tuto položku neexistují žádné uživatelské recenze
Máte již účet? Je potřeba se nejprve přihlásit.
Hodnocení (čím více tím lépe)
Účinnost diety
Uveďte, jak se vám dařilo hubnout (málo účinné = nejnižší hodnocení, velmi účinné = nejvyšší hodnocení)
Obtížnost držet tuto dietu
Uveďte, jak snadno se dieta drží (lehce = nejvyšší hodnocení, těžce = nejnižší)
Celková spokojenost s tímto druhem diety
Nejvyšší hodnocení = velká spokojenost
Komentář

Vibromasážní stroj na hubnutí

Gymnastický posilovací míč

Multifunkční aerobic step

Zdravé potraviny vhodné pro hubnutí a udržení váhy